strona główna / News / Sołtysi z wizytą u Burmistrza!

Sołtysi z wizytą u Burmistrza!

dodano 20 / 01 / 2014

GminaPrzedstawiciele sołectw z gminy Busko – Zdrój, dnia 15 stycznia odbyli spotkanie noworoczne z Burmistrzem Miasta i Gminy Busko – Zdrój Panem Waldemarem Sikorą.

 

Spotkanie to było okazją do podsumowania ubiegłego 2013 roku. Jak możemy przeczytać na stronie urzędu miasta i gminy:  

 

 

Zadania, które zrealizowała gmina w ubiegłym roku miały szeroki zakres i zróżnicowaną formę. Dziś wszyscy korzystamy m.in.: z nowej i zmodernizowanej infrastruktury drogowej, poprawionej przestrzeni publicznej miasta czy stref wypoczynkowo - rekreacyjnych. Zmiany widoczne są nie tylko w mieście ale również w poszczególnych sołectwach, które dzięki środkom wyodrębnionym z budżetu gminy, mogły zrealizować przedsięwzięcia służące poprawie życia swoich mieszkańców. Warto dodać, że w roku 2013 środki przeznaczone na fundusz sołecki kształtowały się na poziomie 540 tys. zł.

 

W 2014 r. gmina Busko-Zdrój będzie kontynuować działania nakierunkowane na zaspakajanie potrzeb społeczno - kulturalnych mieszkańców gminy Busko-Zdrój, zagospodarowanie terenów zielonych, uzbrojenie terenów pod inwestycje, usprawnienie i rozbudowę systemu komunikacyjnego, modernizację oświetlenia ulicznego a także remonty dróg. Na 2014 rok środki funduszu sołeckiego wyniosą 600 tys. zł.

 

 

Cieszy nas to, że  kontynuowane będą działania mające zaspakajać potrzeby kulturalne mieszkańców. Mamy nadzieję, że praca Stowarzyszenia Miłośników Pęczelic, zapoczątkowana projektem „Szlak wokół Studni” przy wsparciu sołectwa Pęczelice, reprezentowanego przez Pana Michała Kowalskiego, zostanie doceniona i stanie się pozytywnym fundamentem budowania partnerstwa Pęczelic z Miastem i Gminą Busko – Zdrój.

 

 

Cel jak widać mamy ten sam: Budowa pozytywnego wizerunku Gminy Busko – Zdrój!

 

 

 

Źródło: http://www.umig.busko.pl/cms/

 

 

Opracowanie i publikacja: Jerzy Misch

Stowarzyszenie Miłośników Pęczelic 2014

 

 

 

Zobacz też:

powrót

Kalendarz atrakcji i wydarzeń

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach zapisz się do newslettera

Odwiedź nas

like us on facebook follow us on twitter watch us on youtube
grafika