strona główna / News / „Pęczelickie przysmaki” czyli gratka dla wielbicieli prawdziwego jedze...

„Pęczelickie przysmaki” czyli gratka dla wielbicieli prawdziwego jedzenia!

dodano 12 / 12 / 2013

Bogata historia, którą wypełniona jest wieś Pęczelice to bardzo cenny zasób, który możecie zobaczyć, poczuć a od niedawna również i posmakować… Dla wszystkich, którzy gościli na organizowanym przez nasze Stowarzyszenie wydarzeniu „Historia naszej Studni” nie zabrakło bowiem smakołyków zrobionych przez mieszkańców Pęczelic. Były to ciasta owocowe, smalec ze skwarkami, miodek z pęczelickiej pasieki, szeroki wybór różnych odmian owoców oraz produkowane tu „Wino Czereśniowe spod Kapturowej Góry”.

 

Sliwa1

 

Stoisko z tymi specjałami cieszyło się wielką popularnością,  ponieważ wszystkie te pyszności zostały zrobione tylko z naturalnych składników w tradycyjny sposób, według receptur przekazywanych od pokoleń.

 

Tuż po tym wydarzeniu zrodził się pomysł mieszkańców oraz aktywnych członków naszego Stowarzyszenia aby nasze rarytasy zaoferować pod wspólną marką „Pęczelickich Przysmaków”.

 

Oprócz produktów okazjonalnych, wytwarzanych na potrzeby odbywających się wydarzeń we wsi, są produkty wytwarzane w sposób ciągły, choć w bardzo małej skali.

 

 

Mamy zdrowe owoce a z nich pyszne soki!

Soki Jabusko

 

W Pęczelicach prawdopodobnie za sprawą przebywających tu w XVI – XVII wieku Arian rozwinęło się sadownictwo. Arianie uznawani za inteligencję zachodnioeuropejską sprowadzili do wsi sadzonki drzew owocowych, jabłoni, śliwy i orzecha włoskiego. Do dziś dnia sadów we wsi przybywa. Sposób uprawy odbiega jednak od przemysłowej produkcji w takich zagłębiach sadowniczych jak Grójec czy Sandomierz. Proces produkcji pozostał bardzo tradycyjny co przełożyło się na zdecydowanie mniejsze stosowanie chemicznych środków intensyfikujących produkcję. Poza tym często spotykamy się z opiniami, iż owoce spod Buska smakują najlepiej. Ma to uzasadnienie w warunkach klimatycznych tego regionu. Najbardziej nasłoneczniony obszar kraju oraz gleby wapienne sprawiają, że owoce wytwarzają w procesie dojrzewania swój niepowtarzalny, naturalny smak i aromat. Okolice Buska – Zdroju to jedne z najbardziej zdrowotnych miejsc w Polsce.

 

Tak dogodne warunki spowodowały, iż w jednym z gospodarstw sadowniczych rozpoczęto produkcję soku jabłkowego z własnych owoców.

 

„Nasz sok to produkt w 100% naturalny. Nie zawiera dodatku cukru, wody i konserwantów. Pozyskiwany jest metodą tłoczenia na zimno, czyli wyciskania ze świeżych owoców. Lekka pasteryzacja zapewnia utrwalenie soku oraz zachowuje wszelkie cenne substancje zawarte w owocach. Soki te produkowane są bez klarowania i filtracji. Zawierają znacznie więcej bioaktywnych polifenoli niż klarowane. Obecność pektyn w mętnych sokach jabłkowych dodatkowo poprawia aktywność biologiczną zawartych w nich przeciwutleniaczy. Tak otrzymany produkt ma zbliżoną aktywność biologiczną do świeżych owoców”.  – mówi właściciel gospodarstwa sadowniczego Pan Daniel Pytel – członek naszego Stowarzyszenia.

 

 

Mamy pasiekę a z niej pyszne miody.

 

Pszczoly

 

Kolejnym przykładem zdrowego produktu są miody wytwarzane w pęczelickiej pasiece Pana Janusza Gębicza.

 

„Miód jest niezwykłym produktem pod względem smakowym, składu witamin oraz związków mineralnych. Tak do końca to ludzie nie poznali tego produktu. Jest określany mianem cudu natury.

 

Staram się pozyskiwać miody wczesnowiosenne z naszych terenów, czyli kwiatów drzew owocowych i roślin łąkowych. Pszczelarstwo jest moim hobby. Sukcesywnie z roku na rok zyskuje bezcenne doświadczenie . Miód ma wiele właściwości leczniczych i antybakteryjnych, jest wysokoenergetyczny, łatwo przyswajalny przez nasze organizmy. Miód to samo zdrowie! – mówi właściciel pasieki Pan Janusz Gębicz, członek Stowarzyszenia Miłoników Pęczelic.

 

 

Jedyne w Polsce wino czereśniowe.

 

Skanowanie0023

 

„Wino spod Kapturowej Góry” bo o nim mowa ma delikatną bordową barwę i gronowy smak. Rozlewane jest w półlitrowe butelki a na metce widnieje wizerunek koguta. Butelka takiego wina jest miłą pamiątką. Zdobyliśmy nagrodę w Konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo” w 2008 r. To pierwsza nasza nagroda. – wspomina Damian Galus. Kolejną stanowiło wyróżnienie w konkursie „Piękne i Bezpieczne Gospodarstwo Agroturystyczne” w 2008 r. oraz doroczne wyróżnienie Burmistrza Miasta i Gminy w Busku - Zdroju z okazji Święta Plonów oraz nagroda Starosty Buskiego za uświetnienie 10 rocznicy istnienia województwa świętokrzyskiego.

 

„Jeśli chcemy się rozweselić, spróbujmy koniecznie wina z Pęczelic”. – mówi z uśmiechem na twarzy Pan Damian Galus, członek naszego Stowarzyszenia.

 

W tym pomyśle jest coś więcej niż tylko naturalne produkty ze wsi. To pasja i styl życia ich twórców spowodowały, że ludzie z różnych okolic Polski mają dziś możliwość zakosztowania jedzenia z charakterem, prosto z Pęczelic!

 

 

 

 

Opracował i opublikował: Jerzy Misch, Janusz Gębicz.

 

 © Stowarzyszenie Miłośników Pęczelic 2013

 

Zobacz też:
Tagi

powrót

Kalendarz atrakcji i wydarzeń

Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowościach zapisz się do newslettera

Odwiedź nas

like us on facebook follow us on twitter watch us on youtube
grafika